Pastato energinio naudingumo sertifikavimas

 

Pastato energinio naudingumo sertifikavimas – tai teisės aktų reglamentuotas procesas, kurio metu: nustatomas pastato energijos sunaudojimas; įvertinamas pastato energinis naudingumas priskiriant pastatą energinio naudingumo klasei (pagal energijos sąnaudas pastatai klasifikuojami į 9 klases: A++, A+ A, B, C, D, E, F, G. išduodamas pastato energetinio naudingumo sertifikatas.

Pastatų energinis sertifikavimas privalomas:

Statant, parduodant ar išnuomojant pastatus. Pastato statytojas (užsakovas) ar savininkas pirkėjui ar nuomininkui privalo pateikti pastato energinio naudingumo sertifikatą, kurio galiojimo laikas turi būti ne ilgesnis kaip 10 metų. Šio punkto nuostatos taikomos ir parduodant ar išnuomojant pastato dalis (butus, kitos paskirties atskiro naudojimo patalpas); šiuo atveju pastato dalies energinio naudingumo sertifikatas (pasas) gali būti išduodamas vadovaujantis viso pastato su bendra šildymo sistema sertifikatu arba tokio paties buto tame pačiame daugiabučiame pastate sertifikatu; naujai statomiems pastatams sertifikavimas turi būti atliktas prieš pripažįstant pastatą tinkamu naudoti, (prieš atliekant statybos užbaigimo procedūrą) energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip C, o jei statybą leidžiantis dokumentas išduotas po 2014-01-01 energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė, kaip B.

Didesniems kaip 1000 kvadratinių metrų naudingojo ploto viešbučių, administracinės, prekybos, paslaugų, maitinimo, transporto, kultūros, mokslo, gydymo ir poilsio paskirties pastatams. Šiuose pastatuose gerai matomoje vietoje turi būti iškabintas žmonėms gerai įžiūrimas ne senesnis kaip 10 metų pastato energinio naudingumo sertifikatas. Jei pripažįstama tinkama naudoti naujai statomo ar kapitaliai renovuojamo pastato dalis, kuri gali būti naudojama neatsižvelgiant į tai, ar likusių dalių statyba užbaigta, šios pastato dalies sertifikavimas privalomas; kapitaliai renovuojamiems pastatams, kurių naudingasis plotas didesnis kaip 1000 m² – energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip D.

Paslaugų kainos

Statinių, patalpų energetinis sertifikavimas   Kaina eurais be PVM
Gyvenamojo namo energetinis sertifikavimas   Nuo 90 €
Sodo namo energetinis sertifikavimas   Nuo 90 €
Administracinio, gamybinio, komercinio pastato energetinis sertifikavimas   Nuo 100 €
Butų, patalpų energetinis sertifikavimas   Nuo 30 €

1 kv. m. kaina – nuo 0,30 cnt/m²

Dėl energetinio naudingumo sertifikavimo maloniai kviečiame susisiekti mob. (8-698) 75222

Visus darbus atliekame greitai ir kokybiškai!

 Kilo klausimų?

Įkelkite papildomus dokumentus, bylas:Primename, kad pirminės konsultacijos nieko nekainuoja – kviečiame kreiptis ir sužinoti bei gauti geriausias sąlygas rinkoje!